Логістика має непогані перспективи

285

Tweet

Логістика має непогані перспективи

Глави ключових логістичних компаній роблять прогнози щодо динаміки розвитку в поточним році ринків. Найбільші надії покладаються на Об’єднані Арабські Емірати і Індію, деяка тривога висловлюється по відношенню до Бразилії, Китаю та Росії. Основними стресовими чинниками вважаються знижений темп зростання економіки Китаю, стрибки вартості нафти, ослаблення позицій економіки США.

У BGLOGIST вважають, що в 2016 році найбільш перспективними будуть європейські економіки. А тому транспортна та складська логістика, ринок перевезень, митних послуг, митне декларування, експедирування та супутні послуги, будуть концентруватися навколо Європи.

Нестабільний 2015-ий рік змусив багатьох топ-менеджерів галузі логістики засумніватися в подальші сценарії розвитку світової економіки, багато очікують ще більш нестабільної ситуації в 2016 році — таку думку висловили 61% керівників логістичних компаній згідно з даними опитування «2016 Agility Emerging Markets Logistics Index» (Індекс логістики ринків).

Вперше за підсумками дослідження переважний потенціал розвитку бізнес бачить ринку в Індії, а не в КНР. Зростаюча економіка і проведені ефективні реформи вивели Індії на два пункти вгору в рейтингу Індексу. Втім, Китай все ще залишається найбільшим ринком, що розвивається, і його відрив від найближчих конкурентів все ще значний. Наступними країнами в топ-десятці Індексу є ОАЕ, Індія, Малайзія, Саудівська Аравія, Бразилія, Індонезія, Мексика, Росія та Туреччина.

Інші висновки дослідження:

Самий сприятливий бізнес-клімат та розвинена транспортна інфраструктура присутні у Арабських Еміратів, в цій країні найкращі показники розвитку в містах Абу-Дабі і Дубаї.

Також сприятливі умови для започаткування бізнесу створені в державах Перської затоки, а саме Омані та Катарі. Саме тут аналітики відзначають оптимальне співвідношення можливостей і ризиків, а також стабільний приплив інвестицій.

За ступенем розвиненості інфраструктури в лідерах рейтингу значаться ОАЕ, Китай, Чилі, Малайзія. Сильними сторонами цих держав є системи зв’язку і чітка робота служб митниці.

Російський ринок послабився внаслідок встановленого західними країнами режиму санкції щодо Росії. Це призвело до зниження позицій країни в рейтингу з четвертого на дев’яту сходинку.