Квітневе зростання PMI в Туреччині

263

Tweet

Другий квартал 2012 року розпочався на більш позитивній ноті порівняно з кінцем першого кварталу для турецьких виробників. Зниження було зафіксовано в цілому ряді ключових виробництв в лютому і березні, але квітень показав, що вихід нового бізнесу, і купівельної активності повернулися до зростання. Звіти показали, що зростання активності є відображенням зростання попиту на тлі поліпшення економічної середовища.

Квітневе зростання PMI в Туреччині

З урахуванням сезонних коливань виробництва Туреччини HSBC PMI ™ — комбінований показник продуктивності в обробній промисловості досяг показника 52,3 в квітні. Показник вперше з січня виріс вище 50,0 пунктів, після досить тривалого спаду . Показник в останньому читанні вказує на помірне поліпшення умов роботи турецьких компаній виробничому секторі.

Новий бізнес розширився, вперше з початку року. Крім того, темп зростання був самим різким з листопада минулого року. Нові замовлення виросли на основі зміцнення попиту.

Відображаючи тенденції розвитку нового бізнесу, промислове виробництво збільшилося вперше за три місяці у квітні. Зростання виробництва було помірним за місяць.

Незважаючи на зростання нових замовлень, останні дані свідчать про те, що турецькі виробники продовжують працювати використовуючи вільні виробничі потужності. В глобальному вимірі бізнес ще знаходиться в падінні.
Для задоволення вимог виробництва, виробники продовжують набирати персонал в квітні. Купівля робочої сили зростала помірно протягом місяця, у відповідності з розширенням нових замовлень.

Сильне зростання цін зберігається у турецькому секторі виробництва у квітні. Це переважно відбулося через зростання цін на сировину і паливо. Рівень інфляції був найбільший протягом останніх п’яти місяців.
Турецькі виробники збільшили відпускні ціни на свою продукцію для клієнтів в квітні. Швидкість розгону інфляції стабілізується, однак, залишається в цілому на високому рівні з лютого і березня.

Підіб’ємо невеликий підсумок. Після скорочення ділової активності протягом останніх двох місяців, умови ведення бізнесу в Туреччині покращилася в квітні. Індекс PMI виріс більш 50 пунктів і досяг п’яти місячного максимуму. Вихід, нових замовлень і нових експортних замовлень виріс більш швидкими темпами порівняно з минулим місяцем. Імпортні ціни також різко зросли, що, ймовірно, відображає вплив зростання ціни на природний газ і ціни на електроенергію, які вступили в зону зростання на початку квітня. Експортні ціни були майже незмінними.
Враховуючи слабкість в єврозоні і посилення грошово-кредитної політики всередині країни, тим не менш, виробничі умови в Туреччині навряд чи докорінно покращаться в 2 кварталі. З іншого боку, умови праці поліпшувалися в квітні, зростання був вище довгострокового середнього рівня. В настрої виробників зберігаються сприятливі очікування на довгострокову перспективу.

З точки міжнародного транспортного сектору, в травні можна очікувати пожвавлення перевезень вантажів автомобільним транспортом. Однак пікові точки попиту на турецькі товари ще належить пройти, але так як економічний рівень розвитку країн імпортерів турецької продукції різноманітний, то варто відзначити Німеччину, Росію та Польщу серед країн, які пройдуть цей пік максимально швидко і відновлять торгові потужності. Попит на контейнерні перевезення з Туреччини в травні значно перевищить пропозиція і ціна на цей вид перевезень різко підвищиться, цього так само буде сприяти зростання цін на паливо. Це створить хороші передумови для розвитку автомобільних перевезень.