Кримінал на дорогах Москви

241

Tweet

В інтернеті опублікована запис, зроблений автомобільним відеореєстратором, який відобразив момент викрадення вантажівки групою чоловіків кавказької зовнішності. У коментарях сказано, що знайти злочинців, що промишляють на столичних дорогах, поки не вдалося. При цьому на знятих кадрах фігурує навіть малолітня дитина, якого бандити «долучають» до свого ремесла.

Судячи по даті викладеної на порталі YouTube відео, злочин було скоєно 6 листопада 2012 року, о десятій годині вечора. Грабунку передувала «автопідстава». Спочатку вантажівка підрізала іномарка, і багатотонна машина стукнула її ззаду.

У перші хвилини шофер вантажівки не відчував підступу. З іномарки вийшов один водій худорлявої статури, який з розгубленим виглядом став щось пояснювати водієві фури. Приспала пильність далекобійника і хлопчик років восьми, який виліз з іномарки слідом за водієм.

Лише через 40 секунд після зіткнення з переднього пасажирського сидіння іномарки постає кавказець солідного вигляду пальто, який, судячи з його поведінки, і керує всією бандою.

Всі троє учасників угруповання, включаючи дитину, спочатку з удаваним цікавістю оглядають пошкоджений зад своєї машини, а потім передбачуваний ватажок про щось розмовляє з водієм.

Через дві хвилини кавказець в пальто дістає пістолет і починає погрожувати водієві фури. Одночасно його спільник обхоплює шофера ззаду і намагається запхати його у свій автомобіль.

Поруч з місцем ДТП зупинилася друга легковик, з якої вийшли ще двоє членів банди. Один з них передбачливо насунув на очі бейсболку, щоб не «світити» свою зовнішність. Чоловіки підходять до водія фури і вже вчотирьох намагаються посадити його в машину, поки хлопчик крутиться поруч, з цікавістю спостерігаючи за побиттям потерпілого.

Примітно, що на дивну сцену на узбіччі дороги звертають увагу проїжджаючі повз водії. Біля місця аварії пригальмовують як легкові автомобілі, так і фура, проте ніхто не став втручатися.

Зрештою, далекобійникові вдалося вирватися з рук грабіжників, після чого вони розсаджуються по машинах і їдуть. Один із зловмисників сів у кабіну вантажівки і викрав його.

З коментарів до відео випливає, що потім фура була розграбована і кинута. Однак про відеореєстраторові, який зафіксував сам момент нападу та особи злочинців, вони чомусь не подумали. Запис потрапив до поліцейських і тепер стала важливим доказом, з допомогою якої можна впізнати бандитів.

В запису також сказано, що напад скоєно на МКАД. Однак дорога має тільки три смуги руху в кожну сторону, так що мова йде про якийсь інший трасі.

Додамо, що нападу грабіжників на далекобійників в Москві відбуваються досить регулярно. Причому зловмисники не гребують навіть вантажівками, перевозять сільськогосподарську продукцію.

Наприклад, в травні невідомі викрали фуру з литовськими номерами, груженную м’ясом. Вона була припаркована біля будинку N 3 по Іжорської вулиці.

Спочатку зловмисники підійшли до 53-річного водія, громадянина Литви, і попросили його вийти нібито для оформлення документів. Коли нічого не підозрюючи, чоловік покинув кабіну, йому на голову наділи мішок, а на руках застебнули наручники.

Потім водія посадили в невідому машину, забрали у нього тисячу євро, довезли до автобусної зупинки на вулиці Дибенка і зникли, повідомляв раніше «Інтерфакс» з посиланням на джерело в правоохоронних органах. Коли потерпілий повернувся на Ижорскую вулицю, він не виявив фуру на місці. Чоловік звернувся в поліцію. Загальний збиток від пограбування він оцінив більш ніж в мільйон рублів.

А в квітні 2012 року за схожих обставин злочинці кавказької зовнішності викрали у громадянина Польщі вантажівка з 20 тоннами картоплі, писала газета «Аргументи і факти» з посиланням на прес-службу ГУ МВС Москви.

Погрожуючи водієві, вони заклеїли йому очі скотчем, після чого посадили заручника в кабіну вантажівки DAF-105 і вивезли за МКАД. Там потерпілого пересадили в іншу машину, а коли вантажівка з картоплею зник, його випустили.

Кримінальну справу було порушено за ст. 161 КК РФ (грабіж).

Джерело інформації http://www.newsru.com/crime/18dec2012/kvkzkidgangvidmsk.html