Крига скресла! Міняємо Правила перевезення вантажів третіх держав спільними зусиллями

245

Tweet

Зміни в законодавстві РФ про перевезення вантажу з третіх країн викликало гостру реакцію з боку міжнародних автомобільних перевізників. Надання фактуру на вантаж статусу транспортного документа вступило в гостре протиріччя з численними міжнародними законами і правилами. Наводимо вашій увазі думку з цього приводу юридичної фірми «ЮРВЕСТ».

Роман Зразків Керуючий Партнер Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»

Раніше у своїх публікаціях ми детально розглядали питання перевезень вантажів третіх держав згідно новим правилам, встановленим Мінтрансом РФ в Наказі №301 від 14.10.2015 року (далі – Наказ):

  • «Особливості перевезення вантажів третіх держав або як їздити в Росію з 20 грудня 2015 року»
  • Перевезення вантажів третіх держав в Росію з митних складів. Особливості перевезення і практика застосування
  • Перевезення вантажів третіх держав в Росію за дорученням вантажовідправника або вантажоодержувача іноземному перевізнику. Теорія і практичні рекомендації.

Ситуація останніх місяців у сфері державного контролю за міжнародними перевезеннями в Росії свідчить про те, що затверджені Наказом №301 Мінтрансу Правила перевезень вантажів третіх держави виявилися, м’яко кажучи, недопрацьованими. Застосування цих Правил на практиці викликало нерозуміння і велику кількість запитань не лише в іноземних перевізників, але і співробітників транспортної інспекції «на місцях». Величезна кількість водіїв міжнародних перевізників вже постраждали від штрафів за доволі сумнівні та спірні порушення. При цьому, єдина практика застосування даних правил не сформувалася.

На минулому тижні стало відомо, що Міністерство транспорту Росії після складного переговорного процесу з польським Міністерством інфраструктури і розвитку вийшло з ініціативою внести зміни в Особливості виконання міжнародного автомобільного перевезення вантажів третіх держав, затверджені Наказом №301 від 14 жовтня 2015 р. Відповідне повідомлення було розміщено на Федеральному порталі проектів нормативних правових актів.

Згідно з паспорта проекту нормативного правового акту, метою його видання, є впорядкування оформлення документів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень вантажів походженням третіх держав. Планований термін набуття чинності — квітень 2016 року.

В даний час проходить етап публічного обговорення з підготовки проекту нормативного правового акта. На даному етапі кожен бажаючий після реєстрації на порталі може направити свої пропозиції щодо питань та змісту планованих змін у названий нормативно-правовий акт. Термін закінчення даного етапу – 17 лютого 2016 року.

Наша компанія бере активну участь в даному проекті і розраховує на спільну роботу з міжнародними перевізниками в реалізації цього важливого процесу. Приєднуйтесь до нас і надсилайте свої пропозиції по коректуванню Наказу №301 на наш сайт або електронну пошту.

Всі останні змін у сфері міжнародних перевезень та актуальну практику їх застосування детально обговоримо на наших семінарах у Країнах Балтії в березні цього року.

Удачі на дорогах!

Роман Зразків
Керуючий Партнер
Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»