Кредитування зміцнює імпорт

249

Tweet

Кредитування зміцнює імпорт

У травні 2012 року, імпорт з інших країн (близько 86% від загального обсягу імпорту Росії) на фоні двомісячного зниження темпів зростання почав знову зростати на рівні 0,5%. За даними ФМС імпорт капітальних товарів продовжує зростання на тлі падіння споживчого імпорту товарів. Це відбувається завдяки тому, що відбувається збільшення кредитування економіки. Тим не менш, імпорт статистика не відображає недавнє ослаблення рубля, і аналітики чекають повернення динаміки імпорту в стан застій тенденції.

Різке уповільнення зростання імпорту, який розпочався у другій половині 2011 року призвело до зниження на щорічній основі та обсягу та вартості товарів, що ввозяться з-за кордону. Так, у квітні 2012 року цей показник знизився на 2,1%. Оцінки показують, з урахуванням сезонних коливань, перелом тенденції почався в березні 2012 року, коли імпорт знизився на 1,4%, і значно просів в квітні, за який він втратив ще 1,5%.

Очікування центрального банку та учасників ринку динаміки зростання у травні сильно відрізняються один від одного . Не виключається можливість продовження тенденції до подальшого зниження швидкості росту імпорту в Росію, враховуючи відносно слабку статистику заощаджень та розширення торгівлі у квітні 2012 року. У свою чергу, в травні весь обсяг імпорту зріс на 3% більше, на щорічній основі. Тому можна очікувати більш швидких темпів зростання імпорту. Варто зазначити, що за той же період минулого року імпорт ріс надзвичайно швидко — більш ніж на 40% в рік. Митна статистика опублікувала дані про стан імпорту з-за кордону в травні, вона показує його зростання на 0,5% на річній основі. Беручи до уваги сезонність імпортних товарів у травні, після двох місяців зниження, відбулося збільшення на 0,4%.
Теоретично, динаміка імпорту в загальному стані економіки є запізнюється показниками. У свою чергу, уповільнення зростання імпорту не означає, що відбувається збільшення ризиків в економіці. Досить часто гальмування імпорту відбувається в меншій мірі із-за ситуації з внутрішнім попитом, але дуже часто через коригування політики з налаштування поточного платіжного балансу, зниження експорту та збільшення відтоку капіталу.

За даними ФМС в травні 2012 р. порівняно з травнем 2011 року, спостерігалося зниження обсягів закупівель продуктів харчування і тютюнових виробів на 12,4%, продуктів хімічної продукції — на 3,7%, а поставки продукції машинобудування на 5, 7% стали більше, в той час як закупівлі текстилю і взуття зросли на 3,4% . Падіння імпорту фруктів і овочів з країн далекого зарубіжжя, традиційно сезонний характер травня на тлі збільшення імпорту цієї продукції з південних республік СНД. Значного зниження обсягів імпорту цукру і рослинної олії сприяло виробництво олійних культур і достатні запаси цукру в Росії. Скорочення імпорту риби пов’язано з обмеженнями на імпорт мороженої риби Россільгоспнаглядом з 13 норвезьких компаній. Знизився імпорт фармацевтичної продукції в травні. Система виявилася сильно переповнена через відсутність великих епідемій до зниження попиту на ліки. Ще одним фактором зниження імпорту є значне зміцнення долара по відношенню до рубля, яке відзначалося в кінці травня.
У той же час, аналітики вважають, що зростання імпорту знову стане негативним у червні на тлі ослаблення рубля, і до кінця 2012 року він буде продовжувати свою тенденцію стагнації. Єдине, що буде стимулювати зростання імпорту споживчих товарів — зростання кредитів (у травні, за даними Центрального банку кредити підприємствам зросли на 2,3%, а населення — 4%). Але цього можна очікувати тільки восени, коли рубль знову почне втрачати свої позиції, а доходи населення почнуть падати.

Доставка вантажу автомобільним транспортом. вантажоперевезень з Балканського регіону . Блог болгарської міжнародної транспортної компанії.