Контейнерний термінал Санкт-Петербург подвоїв оборот

275

Tweet

Контейнерний термінал Санкт-Петербург подвоїв оборот

Порти Петербурга і Ленобласті за два місяці 2016 р. перевалили 34,7 млн т вантажів, що на 1% більше, ніж за аналогічний період минулого року, сказано в матеріалах ФГБУ «Адміністрація морських портів Балтійського моря». Перевалка зросла в Усть-Лузі (на 6%) і Приморську (5%). У порту Бронка вантажообіг не зафіксовано. «Порт працює лише три місяці, суднозаходів не так багато, вантажообіг ми не вважали», – повідомила представник ТОВ «Фенікс» (інвестор проекту). Бронка уклала контракти з транспортними групами Fesco і CMA CGM.
У лютому вантажообіг портів зріс на 6% до 17,3 млн т. За цей місяць найсильніше впала перевалка у Виборзі – на 37%. Контейнерообіг портів виріс на 6% – до 154 940 TEU, в тому числі в порту Санкт-Петербург на 7% до 147 668 TEU. Це перший за рік зростання контейнерообігу за підсумками одного місяця.
В порту Санкт-Петербург три великих контейнерних терміналу. За інформацією Infranews, оборот Контейнерного терміналу Санкт-Петербург (КТСП, входить в UCL Holding Володимира Лісіна) зріс за два місяці 2016 р. на 99% до 94 700 TEU, Першого контейнерного терміналу (ПКТ, входить у групу Global Ports) впав на 23% до 80 200 TEU, «Петролеспорта» (ПЛ, входить в Global Ports) впав на 39% до 44 900 TEU. ПКТ поступився лідерством в порту вперше з 1997 р., говорить гендиректор Infranews Олексій Безбородов. Конкурентними перевагами КТСП він називає низькі ціни і гідний сервіс. За його даними, виручка за прохід одного TEU терміналів Global Ports становила в 2015 р. в межах $230, КТСП – $180-185. Зростання загального контейнерообігу порту Безбородов пояснює низькою базою минулого року.
У прес-службі Global Ports не відповіли на запит «Ведомостей». Співробітник групи сказав, що ціни на обробку у ПКТ і ПЛ в останні місяці не змінювалися. Падіння обсягів перевалки він пояснює перерозподілом вантажопотоків. Представник ПКТ падіння вантажообігу пояснив економічною кризою, відмовившись від подальших коментарів.
Контейнерообіг КТСП в лютому виріс на 114,6% по відношенню до лютого минулого року, обробка в березні залишиться на такому ж рівні, частка терміналу в Балтійському басейні збільшилася за рік з 16,5 до 32,4% завдяки збереженню існуючих клієнтів та залучення нових судноплавних ліній, повідомив представник КТСП.
Вартість митного огляду в КТСП на третину дешевше, ніж у ПКТ, вартість зберігання вантажу нижче, при цьому якість обслуговування у них порівнянне, каже Олексій Васютін, заступник гендиректора Ocean Container Services St. Petersburg (OCS, агент морський лінії Hapag Lloyd). OCS відмовилася у листопаді від суднозаходів в ПЛ, залишивши КТСП і ПКТ, додає він: «Обсягів для завантаження суден на трьох терміналах не було, ми відмовилися від дорогого терміналу». За його словами, OCS розглядає можливість суднозаходів в Бронку, але рішення ще не прийнято.
Вартість послуг на трьох терміналах практично порівнянна, говорить директор з розвитку експедиторської групи FMG Сергій Попов. Імпорт контейнерів у FMG за два місяці зріс майже на 5%, ринок пожвавився, клієнти відновлюють договори, які припиняли на початку року через стрибок курсу валют, зазначає він.
Суду компанії CMA CGM заходять у ПКТ, Усть-Лужский контейнерний термінал (входить Global Ports) і Бронку, а в останні півроку – КТСП, говорить співробітник CMA CGM Rus St. Petersburg. Обсяг вантажопотоку на терміналах залежить від потреб відправників, додав він.
Зростання вантажообігу КТСП – це результат гнучкої тарифної політики, яку веде термінал і морська лінія, вважає Ірина Капитанова, заступник гендиректора ДК «Балтика-транс». Ставка на морське перевезення вантажу з Китаю в Петербург за рік впала майже в два рази – контейнер з Шанхаю можна привезти за $1200 і навіть дешевше, зауважує вона.

Джерело інформації vedomosti.ru