Історія розвитку ПДР

251

Tweet

Історія розвитку ПДР

Майбутнім автомобілістам, які вивчають зараз квитки пдр в рамках майбутнього іспиту, буде корисно ознайомитися з короткою історією виникнення і розвитку правил регулювання рухомого транспорту на дорогах.

Регулювання дорожнього руху стало обов’язковою частиною сучасного світу в його розмаїтті транспортних засобів. Проте історія його виникнення тягнеться з часів Стародавнього Риму.

Майбутнім автомобілістам, які вивчають зараз квитки ПДР в рамках майбутнього іспиту, буде корисно ознайомитися з короткою історією виникнення і розвитку правил регулювання рухомого транспорту на дорогах.

Точкою відліку виникнення і розвитку Правил вважається момент, коли Юлієм Цезарем в 50-х рр. до н. е. було введено постанову про рух тільки в одну сторону на деяких вулицях Стародавнього Риму, а також про заборону руху колісниць і приватних возів за даними вулицях у період робочої активності (від сходу сонця і до часу, за пару годин передує його завершення). В цей же час були призначені служителі нагляду, що стежать за дотриманням цієї постанови.

Основою цих Правил стала установка залізничного семафора на лондонській площі, що примикає до будівлі Парламенту, в 1868 році. Він був обладнаний двома семафорными крилами, горизонтальне положення яких означало заборону на рух, а положення, що утворює кут 45 , означало дозвіл руху.

На початку 20-го століття відбувався прискорений технічний прогрес, внаслідок чого вози поступово заміщалися першими автомобілями, яких ставало все більше. Саме тоді набули поширення перші жезли, для регулювання руху вручну. Тим же періодом датується виникнення перших дорожніх знаків у вигляді покажчиків напрямку до населених пунктів.

Членами паризької всесвітньої конференції 1909 року було прийнято рішення про створення Правил, що визначають дорожній рух, дія яких поширюється на території всієї Європи. На женевській конференції 1931 року було вирішено привести е єдиного увазі подачу звукових сигналів на дорозі. У СРСР перший самостійний законодавчий акт, що регулює дорожній рух, було прийнято у 1961 році.

Сучасна ситуація характеризується постійними змінами ПДР, остання правка яких датується 2014 роком. Багато сайтів, такі як http://110km.ru/pdd/exam/tickets/ не тільки пропонують ознайомитися з оновленими правилами дорожнього законодавства, але і пройти онлайн-перевірку отриманих знань в сервісі сайту, що імітує складання іспиту в ГИБДД.

Така послуга дозволяє не тільки потенційним автомобілістам найкращим чином підготуватися до майбутніх екзаменаційним випробуванням, але й чинним водіям уточнити зміни в дорожньому законодавстві.