Інновації прискорюють розвиток митниці

237

Tweet

Інновації прискорюють розвиток митниці

Ключова умова для збільшення обсягів зовнішньоторговельних операцій — це забезпечення учасникам зовнішньоекономічної діяльності таких умов, при яких операції на митних дільницях будуть проводитися зручним способом і в найкоротші терміни.

Співробітники митниці Бурятії підтверджують, що одним з найважливіших показників успішності роботи митної служби була і залишається оперативність проведення ключових операцій. І якщо на момент закінчення 2015 року тривалість всіх необхідних операцій при митному оформленні імпортних вантажів регламент проведення процедур становив одну годину 21 хвилину, а при експортного перевезення 51 хвилину, то до теперішнього часу фахівцям вдалося досягти значного прискорення — все це завдяки застосуванню новітніх рішень IT-сфери. Якщо вперше можливість подання митних декларацій по каналах інтернет-зв’язку була реалізована в 2012 році, то з початку 2014 року стартував процес обов’язкового переходу всіх митних структур на електронний оформленні декларацій. За період минулого року митні відділення Республіки Бурятії надійшли 12 212 електронних декларацій.

Так само варто відзначити значне спрощення оформлення товарів, яким необхідна нотифікація. Це насамперед відноситься електроніки та іншої спеціальної техніки, яка підпадає під митний нотифікацію.

Ще одним заходом для полегшення комунікації між учасниками зовнішньоекономічної діяльності стало заснування центрів електронного декларування. Співробітник Центру перевіряє коректність пакету поданих документів та заповнення декларації, в цей же час на території іншого митного органу інспектори проводять перевірку самого задекларованого вантажу. Таким чином, завдяки віддаленого декларування вантажу митники витрачають на проведення необхідних процедур в рази менше часу, при цьому декларація може бути подана будь-якого регіону. Згідно з вимогами програми протидії корупції митні операції проводяться без безпосереднього контакту працівників митниці та учасників ЗЕД — так досягається гранична прозорість митного обслуговування.

До учасників зовнішньоекономічної діяльності доводиться інформація: на території Сибірського федерального округу діють п’ять спеціалізованих постів надання митних послуг: Читинський, Томський, Іркутський, Новосибірський і Омський. Кожен з них за допомогою електронних каналів обміну даними може взаємодіяти з будь-яким з постів митниці на території СФО.