Грузія ускладнила реекспортні операції для Вірменії

230

Tweet

Грузія ускладнила реекспортні операції для Вірменії

Тривожна новина сколихнула сферу вантажоперевезень: в понеділок агентство Armweeklynews інформувало про те, що КПП «Сарпі», що на турецько-грузинському кордоні, перекритий вірменськими фурами, причому пробка утворилася відразу з двох сторін. Як було сказано в публікації, подібним вчинком водії висловили своє негативне ставлення у зв’язку з митними бар’єрами і високими штрафними санкціями, застосовуваними Грузією.

«На даний момент жодна зі сторін поки що не може відкрити КПП. Вантажі з Туреччини вірменським компаніям доведеться чекати тривалий час», — було сказано в повідомленні.

«НВ» звернулася за роз’ясненнями до Асоціації міжнародних вантажоперевізників Вірменії, де заявили, що ніяких вірменських фур у «Сарпі» немає. І, в принципі, бути не могло. Голова Асоціації Герберт Амбарцумян сказав, що за відсутності дипломатичних відносин між країнами наші машини туди не їздять. Щоб вірменським «вантажівкам» в’їхати до Туреччини, їм слід заручитися візою, що видається за письмовим запитом Асоціації посольством Туреччини в Тбілісі.
Востаннє таку заявку організація подала в минулому році. Були отримані візи для пари фур. Після цього по теперішній час за подібними дозволами наша сторона не зверталася.

За словами заступника начальника управління транспорту Мінтранспорту Давида Мелконяна, в останній раз право на в’їзд до Туреччини вірменські водії отримали навіть не минулого, а позаминулого року – віза була видана однієї організації на транзитний перевезення абрикосів, які прямували до Росії.

Зроблено це було виключно тому, що «Верхній Ларс» в черговий раз був закритий. Абрикоси ж з розряду швидкопсувного вантажу, і зволікати з їх доставкою було не можна. Надалі необхідність заїжджати в Туреччину у вірменських вантажоперевізників не виникало. Тому він знайшов дивним повідомлення про причетність до акції біля КПП «Сарпі» вірменських фур.

Пролив світло на ситуацію співробітник однієї з компаній, зайнятої вантажоперевезеннями, поговорили днями зі знайомим перевізником з Туреччини. Виявляється, акцію протесту влаштували зовсім не вірменські далекобійники, а їх турецькі колеги з вірменськими коріннями: водії, які населяють прикордонну Хопу. Вони хоч і мають турецькі прізвища, тим не менше відчувають себе вірменами і володіють вірменською мовою. Тому і затребувані турецькими грузоперевозческими компаніями (до речі, у Хопі таких кілька десятків), організуючими доставку товарів у Вірменію. Мова йде про своєрідний реекспорті.

«Оскільки дипвідносин між країнами немає і права замитнити товар на Вірменію теж немає, то діє наступний механізм: вантажі доставляються в Грузію, де як би перекуповуються грузинською стороною. Після чого здійснюється реекспорт на Вірменію.

Обходиться це компаніям-постачальникам в енну суму – раніше йшлося про 700 доларів з фури. Однак, як сказав мій знайомий транспортник, там майже втричі збільшили плату!» — зазначив співрозмовник.

У підсумку турецькі вантажоперевізники, серед яких є і водії-вірмени, влаштували демарш на кордоні. Як повідомив турецький джерело, стояти вони мали намір до переможного. Але чим все завершилося, так і завершилося, поки не ясно. Судячи з усього, особливого затору вантажівки все ж не утворили, оскільки і позавчора, і вчора болгарські фури перетинали успішно митницю. Однак якщо водії-вірмени з Туреччини здали свої позиції, особливої радості це не викликає. Адже в такому випадку витрати на доставку турецьких товарів у Вірменію помітно – практично втричі – зростуть. І не складно здогадатися, що бізнес турецьких вантажоперевізників стане нерентабельним. У підсумку вони цілком можуть відмовитися від надання послуг з витікаючими для вірменського дрібного і середнього бізнесу – зокрема, для човників, які торгують одягом і взуттям – сумними наслідками.

P. S. Якщо у вас виникли проблеми з оформленням митних документів на вантажі, що слідують з Туреччини до Вірменії, просимо зв’язатися з нами, ми допоможемо вам оформитися в Болгарії. З усіх питань можна звертатися за телефоном +359 8888 42340

Джерело інформації — Новий Час — www.nv.am