ФМС змінює правила гри — нижче ризику відходить у минуле

251

Tweet

ФМС змінює правила гри – нижче ризику відходить у минуле

Зниження активності торгівлі та ЗЕД поставило під сумнів основне джерело доходів Росії, який базується на митних надходженнях і збори. Основна функція за це лежить на ФМС. Саме ця організація відповідає за наповнення казни. Але на жаль не справляється. Виправити цю ситуацію, використовуючи адміністративний ресурс, вирішив начальник відомства пан А. Бельянінов. Дане рішення сформульовано у вже знаменитої телетайпограми No.ТФ-100 від 12.02.2015. Ну а далі виник наказ 280 «Про підвищення ефективності контролю митної вартості в рамках застосування системи управління ризиками».

Замовляючи митні послуги у Москві, бажано проконсультуватися попередньо про всіх питаннях, що стосуються митного оформлення вантажу. Це допоможе уникнути додаткових витрат і витрат, пов’язаних з митницею.

Основна суть наказу — контроль за митною вартістю товарів за допомогою системи управління ризиками (СУР), яка забезпечить однаковий підхід при виробництві митного контролю. Іншими словами, тепер всі імпортовані в Росію вантажі будуть ввозиться за тією вартістю, яку визначить ФМС.

Стежити за виконанням даного наказу будуть всі без винятку керівники митної організації. Саме вони будуть відповідати персонально за контроль і результати за якістю заходів по зменшенню ризиків при визначенні митної вартості за допомогою СУР. Аналіз митних операцій, повнота контролю та вжиття достатніх заходів щодо зменшення ризиків, усунення формалізму при підході до проведення перевірок з митної вартості, поліпшення виконання показників контролю за ефективністю роботи органів митниці в області за визначенням митної вартості. Ситуація поставлена під особливий контроль, а оперативна інформація буде оцінюватися на підставі щоквартального доповіді Аналітичного управління і Управління ризиків ФМС.

Існуючий документ вельми далекий від формалізму і є потужним фундаментом по боротьбі з митним оформленням товарів «нижче ризику». Тепер і тільки на підставі існуючої вартості у профілі ризику буде визначатися прохідна ціна товару. Прийняття інших рішень митними органами неприпустимо.

Бізнес дуже швидко відреагував на ці нововведення. Погляди підприємців кинулися до найближчих сусідів по митному союзу — Білорусь, Казахстан, Вірменію. Адже абсолютно очевидно, що всі попередні договірні відносини комерсантів з митними постами після заборони на оформлення «нижче ризику» припиняють існувати. Не важко уявити, що буде відбуватися в даній ситуації. Значна частина бізнесу піде у Білорусь чи Казахстан і буде наповнювати бюджет саме цих країн, інша ж частина віддасть перевагу сірі схеми роботи, і знову кошти підуть мимо бюджету. У кінцевому підсумку всі ці рухи негативно відіб’ються на цінах кінцевого споживання і за капризи митного керівництва заплатить кінцевий споживач товарів зі своєї кишені. Та й навіщо проводити більш глибокі митні реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією та спрощення життя комерсантів, коли можна, використовуючи прості методи недалекого минулого, експропріювати на користь держави частини вантажу на основі завищення його митної вартості та застосовуючи далеко не ринкові інструменти для цього.

У мережі навіть з’явився спеціальний календар, в якому зазначені дати припинення роботи з товарами вартістю «нижче ризику».

Календар максимально можливих дат випуску без забезпечення

Лібералізм і ринкові відносини йдуть з російської митниці, на його місце приходить жорстке планування і це жахливий шлях у минуле.