Фінансові ризики уповільнюють розвиток логістики в Росії

267

Tweet

Фінансові ризики уповільнюють розвиток логістики в Росії

Глава аналітичного відділення складського та офісного ринку компанії JLL Олександр Чуріков повідомив у своїй заяві для ЗМІ про брак в східносибірських і далекосхідних областях складських комплексів високого класу якості. Пропоновані якісні складські приміщення в основному зосереджені в населених пунктах з чисельністю населення понад мільйон чоловік.

Така розстановка комплексів призводить до ситуації, коли підприємства змушені підлаштовувати під логістику великі міста, або витрачати великі кошти на будівництво власних складів. Втім, зміна орієнтирів розвитку російської економіки на азіатські напрямку може стати потужним стимулом для розвитку складської інфраструктури в означених регіонах країни.

Дана ситуація негативно впливає на розвиток проектів Китаю, пов’язаних з модернізацією та відтворенням Шовкового шляху. Не розвиваючи об’єкти складської логістики регіони Росії ризикують залишитися без обсягів китайського транзиту.

Серед основних причин, за якими девелопери побоюються розпочинати нові складські проекти на Далекому Сході, Західному Сибіру і на Уралі високі ризики фінансових вкладень — навіть при наявному попиті на склади їх будівництво все ж поки що не гарантує стабільної прибутковості. В основній масі великі інвестори працюють на розбудові нових черг вже стартують лого-центрів, нові майданчики можуть з’явитися лише при появі платоспроможних замовників. Найбільш привабливими в цьому відношенні Самара, Казань, Ростов-на-Дону, Краснодар і Новосибірськ.