Фактори ціноутворення автомобільних вантажоперевезень

240

Tweet

Фактори ціноутворення автомобільних вантажоперевезень

Будь-який виробничий процес, незалежно від виду продукції, пов’язаний з вантажоперевезеннями: доставкою сировини та комплектуючих до місця обробки (складання), транспортуванням товару для реалізації та багатьма іншими.

Вартість послуг різних експедиційних компаній варіюється. В основу розцінок на вантажоперевезення закладений ряд факторів:

1. Товар і пропоновані до його перевезенні вимоги.

2. Вид використовуваного транспорту.

3. Супутні послуги.

4. При здійсненні міжнародних перевезень – підготовка документів для митниці.

Залежно від виду вантажу на нього поширюються різні правила перевезення. Тому розцінки на транспортування товарів без позначки «не кантувати» на порядок вище, ніж, наприклад, при доставці вимірювального обладнання, продуктів харчування, тендітних речей.

Для отримання інформації щодо ціни на доставку, можна дізнатися ціни на офісний переїзд прямо в компанії.

У залежності від габаритів вантажу, ступеня його небезпеки і інших параметрів підбирається відповідний для перевезення вантажний транспорт.

При квартирних та офісних переїздах, а також при необхідності доставити габаритний вантаж у порівняно недалекий населений пункт найбільш затребуваний автомобіль «Газель».

Якщо необхідно транспортувати негабаритний вантаж, використовується спецтехніка. Такі машини і механізми повинні бути поставлені на облік в ГИБДД, і їх використання для перевезення вантажів здійснюється тільки при наявності дозволу. Це значно здорожує транспортні витрати.

Перевезення певних видів вантажів (отруйні, вибухо – і пожежонебезпечних речовин) вимагає використання праці водія високої кваліфікації. Він повинен пройти навчання правилам безпечного транспортування небезпечних вантажів, та мати відповідне свідоцтво.

Супутні послуги, які зазвичай надають фірми, що займаються вантажоперевезеннями:

допомога в навантаженні/розвантаженні товару;

упаковка;

демонтаж меблів і обладнання;

охорона вантажу.

Процес завантаження може здійснюватися вручну (за допомогою залучення вантажників) або механізованим способом із застосуванням навантажувача).

Особливо важкий негабаритний вантаж розташовують на вантажній платформі не прості вантажники – робітники низької кваліфікації, а спеціально навчені такелажники. Їх кваліфікація і оплата праці на порядок вище.

Якщо потрібно розібрати меблі перед завантаженням, правильно від’єднати (а потім встановити) побутову та офісну техніку, буде потрібно додаткове залучення фахівців.

Цінні вантажі рекомендується транспортувати в супроводі охорони.

Доставка товару «за кордон» супроводжується обов’язковим проходженням митниці. Для того щоб вантаж був прийнятий на посаду митної служби і перетнув кордон сусідніх держав, вантаж повинен супроводжуватися необхідною документацією.

Правильне заповнення митної декларації, сплата всіх внесків і зборів гарантує, що вантаж не буде затримано на кордоні і його власник уникне штрафних санкцій. Правильно оформити всі документи досить складно, тому багато постачальники воліють працювати з митним брокером.

Такий спеціаліст може працювати за договором надання послуг, або перебувати в штаті експедиційної компанії, що займається міжнародними перевезеннями.

Підсумкову вартість послуг з транспортування вантажу озвучує менеджер компанії.