Електронне декларування зменшує документообіг

232

Tweet

Електронне декларування зменшує документообіг

Митниця Брянська попереджає учасників зовнішньоекономічної діяльності про приписі не вимагати при проходженні електронної митної декларації товарів цілий ряд документів.

Поряд з електронною декларацією на товари учасники ЗЕД зобов’язані подавати у відділення митниці ряд документів, на основі яких і була складена декларація. Винятком можуть бути випадки, при яких подача документів не потрібна згідно з чинним законодавством.

З моменту введення 1 січня 2014 року практики електронного декларування товарів Федеральна митна служба видала 16 актів, скорочують обсяг документів, необхідних до подачі. Зокрема, не потрібно пред’являти документи, що підтверджують дотримання прийнятих обмежень і заборон, якщо в Єдиній автоматизованій інформаційній системі органів митниці є відомості про цих документах і збережені вимоги про зазначення їх у товарній декларації.

Більша частина документів, які вже не обов’язкові до подання, що стосуються операцій імпорту і експорту певних товарів з Єдиного переліку товарів, заборонених до ввезення/вивезення країнами Євразійського економічного союзу при торгових операціях з третіми державами. Наприклад, в список включені культурні цінності, службове громадянське озброєння і боєприпаси до нього, зразки осетрових риб та інші товари.

Також норми ФМС Росії зобов’язують не представляти контракт купівлі-продажу при подачі в електронній формі декларації на товари, які декларуються шляхом внесення відомостей у декларації митної вартості, при цьому зберігаються вимоги вказувати номера і дати контракту купівлі-продажу товарної декларації. Крім цього, ще ряд документів став обов’язковим до пред’явлення. Приймаються російської митною службою заходи в першу чергу спрямовані на спрощення митних операцій.