Експедиторів до реєстру

268

Tweet

Експедиторів до реєстру

Угодою про асоціацію України з ЄС передбачено запровадження в Україні допуску до ринку перевезень згідно з нормами Регламенту ЄС 1071/2009 на умовах гарної репутації, фінансового стану, професійної компетентності менеджера перевезень.

Зазначений регламент регулює діяльність не тільки «оператора автомобільних перевезень», просто кажучи «перевізника», але і підприємств, залучених до діяльності «оператора автомобільних перевезень», такими є експедитори.

У зв’язку з цим, у ВРУ зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання зобов’язань експедиторами, яким, зокрема, пропонується:

1. ведення та оприлюднення на офіційному веб-сайті реєстру експедиторів, які надають транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті;

2. встановити вимоги до експедитору — для включення в реєстр експедитор, повинен надати фінансову звітність, документи, що підтверджують наявність основних засобів, не обтяжених зобов’язаннями, оборотних і фінансових активів на суму 50 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3. встановити відповідальність за здійснення господарської діяльності з надання транспортно-експедиторських послуг без внесення в реєстр експедиторів, які надають транспортно-експедиторські послуги на автомобільному транспорті від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вимоги ЄС, такий законопроект цілком має перспективу проходження в подальшому….

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)