easyJet призначила керівника наукових досліджень

375

Tweet

easyJet призначила керівника наукових досліджень

Вперше в історії компанії easyJet призначила керівника відділу „Наукових даних“. Мета авіаперевізника, прискорити процеси щодо використання програмного забезпечення з штучним інтелектом. Це безумовний прорив н повітряної транспортної логістики, який дозволить значно спростити процеси перевезення і значно знизить ціни на перевезення пасажирів, подібно системі энитревел, де можна завжди знайти квитки за прийнятними цінами.

Технології будуть сприяти підвищенню ефективності, зниження витрат, збільшення доходів і підвищення задоволеності клієнтів, шляхом подальшого поліпшення в ряді областей, таких, як графіки польотів, надійності авіаційного флоту, вибір продуктів харчування на борту (продукти харчування та напої) під час польоту, розвитку нової програми лояльності авіакомпанії Flight Club.

Штучний інтелект працює з комп’ютерними програмами для аналізу великих масивів даних – наприклад, 170 мільйонів страв і напоїв, пропонованих в рік на всі рейси еasyJet, 1,5 мільярда годин польоту кожен рік компонентів на всіх літаках компанії, 1,3 мільярда пошукових запитів easyJet.com протягом останніх 12 місяців.

Традиційні комп’ютерні технології просто повідомляють і записують такі дані, в той час як в сучасні обчислювальні системи з штучним інтелектом, починають використовувати ці дані з метою передбачуваності майбутніх подій. Наприклад передбачення відмови даного компонента, так що він може бути замінений в плановому порядку, виключає несподівану поломку, яка могла б призвести до затримки рейсу. Іншим прикладом є передбачення категорії пошуку певних продуктів і напоїв для кожного польоту, так що постачання не відповідають вимозі замовника і не перевищують необхідну кількість.

Альберто Рей-Вияверде, директор сектору „Наукових даних“ easyJet, зазначив: „easyJet є великою авіакомпанією з спрощеною моделлю дій. Ми четверту за величиною в Європі, всі замовлення робляться через easyJet.com, літаємо на одному типі літаків, і тільки на короткі відстані. Ця комбінація робить величезну кількість даних. Застосування штучного інтелекту має величезний успіх в обробці таких обсягів інформації. Також надає опцію створення моделі та тенденції, витягнуті з бази даних. На сьогоднішній день аналізи стосуються здібностей та їх діагностики. Сучасний штучний інтелект більше зосереджений на передбаченні здібності, так, щоб ми могли краще зрозуміти, майбутнє і плани на нього“.

Інші області, в яких буде застосовуватися комп’ютерний штучний інтелект, включають в себе розклад польотів авіакомпанії, щоб переконатися, що краще задовольняє попит пасажирів; розробка нової програми лояльності Flight Club, щоб запропонувати більше можливостей для утримання часто подорожуючих пасажирів в компанії; використання великої кількості пошукових запитів щороку easyJet.com для того, щоб зрозуміти і краще реагувати на попит клієнтів — за рахунок оптимізації напрямів і годин польоту.

easyJet вже має лідируючі позиції у сфері програмного забезпечення та штучного інтелекту, після застосування технології 5 років тому в системі управління прибутками. Ця система розроблена і реагує на зміни споживчого попиту, визначає ціни на квитки. Авіакомпанія вже має близько 25 аналітиків, які працюють у сфері наукових даних. Це підвищує їх можливості і допомагає їм розробляти більш інтелектуальні інструменти для роботи.

Перевізник в даний час працює над цілим рядом інновацій, таких як технологія для ідентифікації вулканічного попелу AVOID, футуристичні форми з вбудованими портативними технологіями, над інспекцією літаків за допомогою автоматизованих дронов і дослідження програм інших нових технологій, таких як 3D друк.