Документи при залізничних перевезеннях

246

Tweet

Документи при залізничних перевезеннях

Вантажовідправник перед транспортуванням залізницею повинен оформити ряд документів, відповідних нормам російського законодавства. Необхідно враховувати, що на кінцеву ціну залізничних перевезень дуже сильно вплине неправильно оформлені накладні, договір та ряд інших документів (http://www.logikatrans.ru/).

Договір про перевезення вантажів залізничним транспортом укладається шляхом вручення замовнику вантажу. Це підтверджується врученням накладної, яка по суті і є основним документом. Додатково замовнику вручається квитанція, з вказаною вартістю жд перевезення в заданому напрямку.

Перевізним документом при здійсненні залізничних вантажоперевезень є транспортна залізнична накладна, яка виписується за формою ГУ-29-0. Накладна складається з 4 розділів:

1. Оригінал транспортною накладною, видається вантажоодержувачу представником вантажоперевізника.

2. Дорожня відомість, що оформляється в установленому кількості екземплярів для подальшого вручення всім учасникам перевізного процесу. Справжня відомість є розрахунково-фінансовим документом, що визначає вироблені на шляху прямування операції (передача вантажу вантажоодержувачу, перевалка вантажу тощо) і передається разом з вантажем – тобто після того, як залізничні контейнерні перевезення з Москви будуть здійснені (http://www.logikatrans.ru/cont.php).

3. Корінець дорожньої відомості, що залишається у перевізника на станції відправлення.

4. Квитанція про прийняття вантажу, що видається вантажовідправнику.

Деякі типи вантажів вимагають обов’язкового супроводу – в ролі провідника в цьому випадку виступають представники одержувача або відправника товару. До таких вантажів належать : птахи, жива риба, бджоли, антикваріат та цінні музейні експонати, коньяк і виноматеріали в цистернах-термосах, вино-горілчана продукція у відкритих ящиках, продукти, що швидко псуються, квіти (живі). Сюди ж відносяться і небезпечні вантажі, які транспортуються виключно в установленому порядку. В транспортній компанії фахівці уточнять всі нюанси щодо супроводу.

Незважаючи на жорстку конкуренцію з боку авіаційного, морського і автомобільного транспорту, залізничні контейнерні перевезення залишається найбільш ефективною при доставці вантажу на далекі відстані. Динаміка зміни обсягів вантажних залізничних перевезень та статистика використання даного виду транспорту для вирішення бізнес-завдань свідчать про те, що найближчим часом залізничного транспортування буде залишатися провідним видом масових перевезень вантажів в Росії і в світі.