Чи є сенс використовувати енергозберігаючі шини

255

Tweet

Чи є сенс використовувати енергозберігаючі шини

Енергозберігаючі шини вперше з’явилися більше двадцяти років тому, коли компанія Мішлен (Michelin) здивувала всіх автолюбителів продажем першої партії такихшин michelin.

Енергозберігаючі шини і їх переваги

Енергозберігаючі шини, в першу чергу, мають таке важливе відміну від всіх інших шин, як рівень забруднення атмосфери. Адже такі шини викидають набагато менше шкідливих речовин.

Як заявляють виробники, об’єм вуглекислого газу зменшується на 5 грам на 1 кілометр. А адже питання забруднення атмосфери залишаються одними з головних питань сьогодення. Особливо гостро ця проблема позначилася на обговоренні питання викиду шкідливих речовин автомобілями. Адже з’ясувалося, що екологічні стандарти і нормативи автомобілями перевищуються приблизно на 30 відсотків і рівень забруднення становить близько 160 грам на 1 кілометр викиду. Тому зменшення на цілих 5 грамів викиду токсичних речовин це серйозний показник, який радує екологів.

Однак, це не єдиний плюс використання енергозберігаючих шин. Як показали дослідження, використовуючи таки шини, власник автомобіля зможе заощадити на паливі приблизно 4-5% в межах міста і 6-7% за містом на трасі. Даний відсоток рахується від загального обсягу витраченого палива. Даний показник обумовлений тим, що такі шини мають більш низький опір коченню, якщо порівнювати їх із звичайними.

Третім перевагою використання енергозберігаючих шин на сьогоднішній день є те, що вони показали кращі результати при тестуванні на опір автомобіля при гальмуванні на льоду і снігу. Результати цього тестування порадували користувачів і виправдали використання їх автовласниками.

Так все ж, чи є сенс використовувати енергозберігаючі шини?

Розглянувши позитивні моменти використання енергозберігаючих шин, можна зробити висновок, що ці шини:

— зменшують витрата бензину;

— зменшують викид шкідливих речовин, піклуючись про екологію;

— мають більш короткий гальмівний шлях.

Однак, меж для вдосконалення, як відомо, не буває, і виробникам цих шин теж є до чого прагнути. Одним з основних мінусів таких шин є їх досить висока ціна, в порівнянні з вартістю звичайних шин. Це досить істотний недолік, тому що не кожен автовласник зможе дозволити собі виділяти на купівлю шин в 2-3 рази більше коштів. Трохи пом’якшує цей мінус той факт, що все-таки при використанні енергозберігаючих шин має місце економія палива, яка деякою мірою перекриє витрати на придбання шин.

І все-таки, вибір залишається за автовласником.