Бомба закладена Міністерством Транспорту

265

Tweet

Бомба закладена Міністерством Транспорту

Проблема з отриманням дозволів на здійснення перевезення вантажів автомобільним транспортом в іноземне держава існує в Росії вже не перший рік, але вперше, саме в цьому році, вона стала настільки гострою. Число дозволів на доставку вантажу в деякі країни вже закінчилося ще в першому кварталі цього року. Вирішення цього питання залежить не тільки від державних структур, але і поведінка самих транспортних компаній.

Брак іноземних дозволів з’явилася на тлі хвилі розвитку міжнародних автомобільних перевезень. Рівень яких тільки тепер досяг докризових обсягів транспортування вантажів. Тим не менш, в деяких напрямках перевезення повного відродження не сталося. За даними Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП), з кожним роком зростає не тільки кількість іноземних дозволів, але і кількість російських транспортних компаній, які планують працювати на міжнародних рейсах. Наприклад, в 2011 році було зібрано 1 мільйон 100 тисяч дозволів протягом року, і додано ще 140 тис. Проте в 2011 році в заявках на дозволи взяли участь 1972 транспортні компанії, а вже у 2012 їх стало 3316. Таким чином, загальна потреба в дозволах зросла в два рази.

По надійності вкладів вантажоперевезення поступаються тільки банкам. На сайті Порівняй.ру дано явне підтвердження цього положення, більше того вклади в Новосибірську виявляються значно вигідніше від вкладів в інші регіони.

В останні кілька років перевізники Росії значно збільшили обсяг робіт на заході. У деяких країнах їх частка досягла 50%. Ця ситуація не викликала ентузіазму в зарубіжних країнах. У результаті, кількість дозволів по деяких країнах знизилося, а в деяких — вони не були видані у кількості, що вимагалося. Пізніше, була введена система квот для деяких країн. Вона ставилася до Угорщини, Німеччини, Греції, Італії, Китаю, Нидерландом, Польщі, Словаччини, Словенії та Чеській Республіці. Введення цього заходу також зіграло свою негативну роль в умовах катастрофічної нестачі іноземних дозволів.

В АСМАП вважають, що перевізники самі в усьому винні, а не представники асоціації, яка займається прийомом заявок на дозволи. І вини Міністерства транспорту та урядів інших країн у цій проблемі немає. Найбільш поширена помилка полягає в тому, що транспортні компанії намагаються отримати більше дозволів, ніж їм необхідно. Ще однією причиною нестачі стало недбале ставлення перевізників, коли вони просто «просипають» подавати заявки під час основної компанії.

Тим не менш, ця проблема почала вирішуватися. Тепер, зокрема, борються зі шкідливими власниками дозволів. Щокварталу у таких носіїв транспортних послуг вилучаються невикористані документи і поширюються серед тих, хто в них потребує. Вільних дозволів виявляється досить багато. Наприклад, 50% компаній в Центральному федеральному окрузі в третьому кварталі 2012 року не використали свою квоту, а з них 126 не використовували навіть один дозвіл.

Вихід АСМАП бачить у зміні системи річних торгів. Головне — співвіднести запит з фактичною роботою транспортної компанії — кількість рухомого складу, маршрути транспортування та екологічні характеристики. Тоді можливість помилки буде зведена до мінімуму, вважають в асоціації. Особливо, якщо цей запит буде випущений в електронному вигляді перевізником. Завдяки цій програмі можна буде побачити прив’язку дозволи до певного маршруту і конкретного вантажного автомобіля. Крім того, транспортна фірма може піти іншим шляхом, а саме: активно працювати в тих країнах, де частка російських фірм з доставки складає менш 30%. Такі позиції зараз в Україні, Хорватії, Туреччини, Сербії, Латвії та Естонії.

У всьому цьому є одна, але дуже серйозне «але». Всі забули, що роком раніше Російська Федерація зменшила квоти на Конференції ЄКМТ на 90%. Це призвело до аналогічних заходів з боку країн-учасниць цієї спільноти. Адже основний принцип, це паритет. 90%, це цифра весь велика для транспортного ринку Російської Федерації. Адже якщо раніше перевізнику не потрібні дозволи, він користувався книжкою ЄКМТ, та зараз йому потрібні ці дозволи. В цьому і полягає основна біда російських транспортних компаній. І говорити про те, що Міністерство Транспорту не винна, що це не правильно. Саме ця структура заклала основу нинішньої кризи з дозволами, що саме вона повинна це питання вирішити.

“АТН-ТРАНС” ЕООД-вантажоперевезення з Балканського регіону автомобільним транспортом. Основні напрямки перевезень з Туреччини, Болгарії, Греції, Македонії, Румунії, Сербії в країни СНД і Фінляндію.