Болгарія Росія — перспективи транспортного співробітництва

311

Tweet

6 лютого Міністр транспорту РФ Ігор Левітін зустрівся з віце-прем’єром, Міністром фінансів Республіки Болгарія Симеоном Дянковым. У зустрічі також взяли участь Міністр транспорту, інформаційних технологій і зв’язку Республіки Болгарія Івайло Московськи і Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в РФ Пламен Грозданов.

Болгарія Росія – перспективи транспортного співробітництва

В ході зустрічі було підкреслено високий рівень співпраці і відзначена позитивна динаміка в російсько-болгарських відносинах у сфері транспорту. Неабиякою мірою цьому сприяє існуючий формат роботи між експертами-транспортниками.
В. Левітін і С. Дянков обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці у сфері транспорту. В. Левітін зазначив, що успішне проведення чергового раунду консультацій авіаційних властей Росії та Болгарії (26-27 січня 2012 р. у Москві), в ході яких була досягнута домовленість про збільшення кількості призначених авіапідприємств на кожній парі міст до двох призначених авіапідприємств з кожної сторони в межах встановлених частот. «Тепер необхідно завершити роботу над Протоколом про внесення змін в Угоду між Урядом Російської Федерації і Урядом Республіки Болгарії про повітряне сполучення від 26 листопада 1997 року, пов’язаних зі зняттям обмеження по національному авіаперевізнику», — зазначив В. Левітін.
Основний обсяг перевезень вантажів в автомобільному повідомленні Росія – Болгарія припадає на болгарських перевізників, частка яких в 2011 р. збільшилася на 9,2 відсоткових пункту в порівнянні з 2010 р. і перевищила 68%. Обсяг перевезень болгарськими перевізниками за вказаний період збільшився на 11%. У той же час обсяг перевезень російським транспортом знизився в 2011 р. на 57% порівняно з 2010 р. «Вважаю, що для російських перевізників в Болгарії повинні бути створені відповідні умови, щоб підняти їх зацікавленість в обслуговуванні російсько-болгарського товарообігу», — сказав В. Левітін.
Російський Міністр звернув увагу болгарського колеги, що фактичний вантажообіг залізнично-поромної лінії «Кавказ – Варна – Кавказ»в 2011 р. склав лише 72 тис. тонн, що на 11% менше порівняно з 2010 р. В зв’язку з цим він звернувся до С. Дянкову з проханням посприяти у збільшенні завантаження залізнично-поромної лінії Кавказ-Варна-Кавказ.
У 2011 р. обсяг перевезених зовнішньоторговельних вантажів за участю залізничного транспорту в повідомленні між Росією і Болгарією збільшився порівняно з 2010 р. на 4,2% або на 52,6 тис. тонн, і склав 1,3 млн. тонн.
У галузі повітряного транспорту в 2011 р. в напрямку Росія – Болгарія регулярними і нерегулярними рейсами було перевезено 643 216 пасажирів, що на 12,2% більше порівняно з 2010 р. (524 414).
Джерело інформації mintrans.ru