Австрія обмежила Шенгенська угода

254

Tweet

Канцлер Австрії Вернер Файман

Австрія ще вчора заявляла, що через територію країни буде обмежено рух нелегальних мігрантів, які прямують через територію країни не в Німеччину. Однак потужний суспільний резонанс у країні на новорічні події в сусідній Німеччині призвів до більш радикальних заходів.

Стара тимчасово обмежила дію Шенгенської угоди. Введений детальний контроль на кордоні Австрії. У зв’язку з цим заяву зробила канцлер Австрії Вернер Файман.

«Всі, хто приїжджають до нас, будуть проходити посилену перевірку. Не мають прав на притулок, повинні будуть негайно покинути країну», — повідомив Файмана.

Таким чином Австрія призупиняє дію на своїй території основних пунктів Шенгенської угоди.

Канцлер вважає, що Європейський Союз не може захистити свої зовнішні кордони, що створює загрозу безпеці шенгенської зони. «Кожна країна має право сама здійснювати контроль своїх національних кордонів», — повідомив канцлер.

Раніше ми вже повідомляли, що Данія і Швеція ввела контроль документів на кордонах. Не виключено, що і Німеччина закриє свої кордони. Розгул злочинності у Німеччині викликає серйозне невдоволення у населення країни так і у політиків. Контроль за зовнішніми кордонами Шенгену практично не здійснюється, так як на територію союзу абсолютно безконтрольно проникають особи без документів, не кажучи вже і про візи.

Днями голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зробив заяву про те, що країни ЄС «не впоралися» з міграційним кризою. Він вважає і висловив глибоку заклопотаність, що відновлення кордонів всередині Шенгенського союзу знищить європейський внутрішній ринок. «Без вільного пересування працівників, без Шенгену, без вільного руху громадян Європи євро приречений», — повідомив Юнкер.