Авіаквитки не будуть дешевими

330

Tweet

Авіаквитки не будуть дешевими

Фахівці знову очікують зростання цін на авіаквитки в наступному році. Причина цього – підвищення цін на авіаційний гас і ймовірний стрибок витрат на аеронавігацію. Спробуємо розібратися, що закладено у вартість квитка на літак і чи можливо заощадити на його придбання? Якщо так, то як це зробити?

Після підбиття підсумків жовтневих відзначається значне зниження ціни на нафту на світових ринках. Здавалося б, разом зі зниженням цін на нафту впадуть і ціни на авіаційні квитки, так як повинна опуститися ціна на авіаційний гас. Але не все так просто. В цьому питанні є певний момент.

Фахівці виявили кілька причин, по яких в поточній ситуації з цінами на нафту вартість гасу не знижується. Авіаційний експерт, науковий співробітник Вищої школи економіки Андрій Крамаренко упевнений, що ціни на авіапаливо не падають, так як в умовах здешевлення нафти, у російських компаній зменшуються доходи від продажу нафтопродуктів і їм доводиться збільшувати або не знижувати ціни на нафтопродукти. Це дозволить нафтовим компаніям хоч якось компенсувати свій прибуток.

Отримати уявлення про наявність та вартість авіаквитків можна на спеціалізованому сайті компанії «Зв’язковий Тревел». Великий вибір напрямів перевезення і зручний інтерфейс. Це досить важливі показники професіоналізму.

Стабілізувати ціну авіаційного палива може планований Мінфіном податковий відрахування на акциз на авіаційне паливо, що збираються вводити вже в майбутньому році. Але так як механізм його дії не вивчено, багато експертів пророкують ще більший підйом цін після його впровадження в життя. Так що спроможність цього проекту залишається під питанням.

Спробуємо розібратися в структурі витрат кожного авіаперельоту. Розглянувши те, з чого складаються витрати на переліт, однозначно випливає, що левову частку складає вартість авіаційного палива, яка змінюється від того, в якій частині нашої країни знаходиться той чи інший аеропорт. Також чималу частку у вартості перевезення мають різні збори аеропортів, аеронавігація, платежі по лізингу, технічне обслуговування літаків. Найменшу частку становить зарплата льотного персоналу. При цьому збори аеропортів включаються витрати на забезпечення зльоту і посадки літака, прибирання злітно-посадкової смуги та прилеглої території, авіаційна безпека. Дуже важливою частиною затрат є організація аеронавігації. У нашій країні її регулює ФДУП «Державна корпорація по організації повітряного руху в Російській Федерації». Це підприємство стягує плату за навігацію літаків за фіксованими тарифами для нашої країни.

Частка витрат на аеронавігацію в загальних витратах – близько 2%. Цієї суми відомству недостатньо. З цієї причини ЦК Орпр і Росавіація звернулися в Службу по тарифах Росії з проханням змінити частку зборів з 2 до 6,5% у структурі авіаційних витрат.

Необхідно пам’ятати, що основним чинником, що визначає ціну на квиток, є внутрішня політика авіакомпанії. У кожної фірми, що здійснює перельоти, є свої особливості у встановленні цін на квитки. Зазвичай авіакомпанії роблять розрахунок витрат на перевезення, виходячи з багатьох факторів, таких як, наприклад, пасажиропотік, який безпосередньо залежить від часу року або сезону. Такі розрахунки, як правило, складаються на календарний рік. Вони і стають визначальними для встановлення цін на авіаквитки. У «високий сезон» пасажиропотік вище і, відповідно, вище ціни на квитки. За рахунок цього авіакомпанії компенсують невисоку прибуток інших менш прибуткових сезонів.

На вартість авіаквитка зазвичай впливають такі фактори, як сезон, конкуренція в конкретному напрямку, час, що залишився до вильоту і інші чимало значущі чинники. Різниця у вартості авіаквитка більш помітно для економ класу. Також варто відзначити, що вартість квитка незадовго до вильоту буде дорожче, ніж, якщо ви купите квиток заздалегідь. Це обумовлено тим, що спочатку розпродають більш дешеві місця, а дорогі залишаються менш затребуваними.

Враховуючи таку велику кількість різного роду витрат, тарифна сітка авіакомпанії налічує безліч позицій. Відповідно, квитки, що передбачають однаковий сервіс, можуть значно відрізнятися в ціні. А якщо немає різниці, то навіщо платити більше?

Але чи можливо заощадити на покупці авіаквитків? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні. Так, можливо, якщо користуватися рядом нескладних правил. В першу чергу, необхідно завчасно готуватися до майбутньої поїздки та купувати квитки заздалегідь. Тоді буде можливість придбати менш дорогий квиток з пропонованих. По – друге, користуйтеся послугами спеціалізованих сайтів з пошуку квитків. Вони сканують всі можливі пропозиції авіакомпаній, що здійснюють перевезення в обраному напрямку на певну дату, і з цих варіантів Ви можете вибрати найбільш прийнятний. По – четверте, краще купувати квиток відразу в прямому і зворотному напрямку. Звичайно, покупка таких квитків допомагає заощадити значну суму грошей. Ну і нарешті, при плануванні перельоту зверніть увагу на сусідні аеропорти. Часто буває так, що з них виліт буде коштувати набагато дешевше.